> Nastava  > Natjecanja

Natjecanja i događanja u školskoj godini 2010/11.

Autor: Jasmina Ban, 11. 3. 2011.

PREGLED VAŽNIJIH DOGAĐANJA

Školski projekt MBuRrealiziran je u potpunosti u sve svoje tri faze. Centralna sajamska priredba održana je u petak, 03. prosinca 2010.g.

Sajam MBuR-a

Sajamska priredba u holu škole svake godine na početku prosinca.

MBuR, 2010.

„Ove godine naš štand je najbolji“

Božićna priredba ove školske godine održana je 22. prosinca 2010. godine. Kao obično bila je puna veselja i pjesme.

Smotra – LiDraNo 2011.

Najbolji literarni uradak na gradskoj smotri LiDraNo imao je naš učenik Tomislav Mikulin. Rad pod naslovom „Dnevnik jednog prijateljstva“ bio je zapažen i na županijskoj smotri LiDraNo.

Na gradskoj i županijskoj smotri LiDraNo učenica Iva Mikulčić vrlo uspješno je izvela monodramu „Debela“, autorice S. Šesto, a učenici Dario Kovačić i Antonija Mikulin uspješno su izveli dramu Mira Gavrana „Antigona“. Sve pripreme za LiDraNo odvijale su se pod stručnim vodstvom prof. Vesne Brkljačić.

Iva kao „Debela“ u monodrami S. Šesto.

Prizor iz drame „Antigona“

Dario Kovačić i Antonija Mikulin kao Kreont i Antigona

Pregled do sada održanih natjecanja

Hrvatski jezik: školska razina

Najbolje rezultate postigli su:

1.      razred: Marija Tijeglić                        2. razred: Marija Kovačić       3. razred: Ružica Huzjak

Nikolina Hrsto

Mihaela Damjanović

Učenica 2. razreda Marija Kovačić (prof. Vesna Brkljačić) ostvarila je pravo natjecanja na županijskoj razini.

Engleski jezik

Natjecanje je održano na razini drugih i četvrtih razreda. Najbolja među učenicima drugih razreda bila je Antonija Vuk (prof. Gordana Dir), a među učenicima četvrtih razreda Mario Braica (prof. Dubravka Antonović). Antonija i Mario su se kvalificirali na županijsko natjecanje.

Njemački jezik

Na školskom natjecanju učenika trećih razreda najbolja je bila učenica Tereza Barbarić (prof. Anita Bilić Brdar). Tereza se natjecala i na županijskoj razini gdje se osvojila 3. mjesto.

Vjeronauk

Najveći interes i najbolje znanje iz vjeronauka na školskom natjecanju pokazali su učenici Marija Čuić, Mislav Starčević, Valentina Antolić i Lucija Bogdan (prof. Kata Lamešić). Oni su kao ekipa zastupali Školu i na županijskom natjecanju koje je održano u Dugom Selu.

Knjigovodstvo s bilanciranjem

Službeno natjecanje iz knjigovodstva s bilanciranjem održava se samo među učenicima četvrtih razreda. Prva tri mjesta na školskom natjecanju ostvarile su učenice:

1.      Ana Hozjan

2.      Petra Turčić

3.      Lucija Zgurić

Sve tri učenice ostvarile su pravo sudjelovanja na međužupanijskoj razini (Zagrebačka i Sisačko-moslavačka županija) koje je održano u Hrvatskoj Kostajnici. Među 21 natjecateljem Lucija Zgurić osvojila je 3. mjesto, Ana Hozjan 4. mjesto i Petra Turčić 6. mjesto. Osvojenim brojem bodova Lucija i Ana ostvarile su pravo natjecanja na državnoj razini koje će se održati u Ivancu  u mjesecu svibnju. Do državnog natjecanja učenice su dovele profesorice Jadranka Ćejić i Višnja Stepanić.

Lucija, Petra i Ana sa profesoricom Višnjom Stepanić u očekivanju početka natjecanja.

Mladi poduzetnik

„Mladi poduzetnik“ je ekipno natjecanje učenika ekonomskih škola u kojemu treba pokazati  i primijeniti znanja stečena iz struke, stranih jezika i informatike. Na školskom natjecanju natjecale su se četiri ekipe, a dvije najbolje su bile:

Melani Baković                                              Andrea Lovrić

Ana Hozjan                                        Kristijan Milić

Petra Nestić                                        Anja Radočaj

prof. Jelica Kelava                             prof. Jadranka Bernik

Obje ekipe ostvarile su pravo nastupa na međužupanijskom natjecanju (Zagrebačka i Sisačko-moslavačka županija) koje je održano u Srednjoj školi Novska u Novskoj gdje su zauzele 2. i 5. mjesto.

Na prezentaciji morate biti pametni, elokventni i…. lijepi!

Prodavači

Među prodavačima na školskom natjecanju najbolje su bile Nikolina Matković i Iva Šestak.

Međužupanijsko natjecanje (Zagrebačka i Krapinsko-zagorska županija) održano je u našoj školi. Sudjelovalo je 13 natjecatelja. Najbolji je bio učenik iz Srednje škole Jastrebarsko, a naša Nikolina Matković osvojila je 2. mjesto. Kao i uvijek do sada bilo smo odlični organizatori i domaćini u pravom smislu te riječi.

Nikolina prima priznanje iz ruku ravnatelja uz nazočnost svoje mentorice prof. Jadranke Ćejić.

ŠŠK „Bumbar“

Među „bumbarima“ ove su se godine istakli rukometaši koji su gradski prvaci i županijski sudionici, i odbojkašice koje su u ovoj godini postigle veliki napredak.

Članovi ekipe: stoje: Domagoj Mičić, Domagoj Verović, Marijan Krezo, Hrvoje Marinić, Josip Jurić-      Grgić, Filip Matijević, Mario Zagorac

čuče: Luka Martinjak, Marko Borić, Mateo Topić, Ante Petrović, Marko Marković,   Domagoj Ferenčina

rukome ž0001

Članice ekipe: stoje: Jelena Crnov, Ana Nikolić, Nikolina Matić, Anđela Princip, Ana Taritaš, Melani Baković, Marta Klafurić, Lucia pokrajčić, prof. Nada Pelaić