> Nastava  > Natjecanja

Školska natjecanja

Autor: Jasmina Ban, 10. 2. 2010.

Školsko natjecanje „Mladi poduzetnik“

Školsko natjecanje iz Knjigovodstva s bilanciranjem

Školsko natjecanje iz njemačkog jezika

Školsko natjecanje iz geografije

Školsko natjecanje iz hrvatskog jezika

Školsko natjecanje iz engleskog jezika

Školsko natjecanje „Mladi poduzetnik“  22.01.2010.

Od 2000.godine održava se natjecanje pod nazivom „Savršeni poduzetnik“odnosno od prije dvije godine „Mladi poduzetnik“.

Učenici se ekipno natječu u sintezi znanja i prezentaciji projekta iz marketinga,poduzetništva,informatike,poslovnih komunikacija,stranog jezika i knjigovodstva s bilanciranjem.

Do sada su naši učenici  zabilježili treće mjesto na Državnom natjecanju u Osijeku i  nekoliko puta plasman na Državno natjecanje .

Na Županijskom natjecanju gotovo uvijek su bili prvaci ili među prvima.

Uz svoje mentore i ove godine su pokazali interes i postigli ovakav uspjeh:

1.mjesto

4b - mentor: Katica Perić

Ivan Petarčić
Ivana Švrga
Hrvoje Klišanić

2.mjesto

4a mentor: Jadranka Bernik

Ana Marija Janjić
Tomislav Dimovski
Tomislav Vajdić

3.mjesto

4c mentor: Katica Perić

Valerija Crnjak
Marinela Kosanović
Magdalena Ivkić

Sve su ekipe ostvarile više od 70% bodova i stekle uvijete za Županijsko natjecanje.Čestitamo!

Jelica Kelava,dipl.oec

Školsko natjecanje iz Knjigovodstva s bilanciranjem 26.1.2010.

Svake godine se u našoj školi organizira natjecanje iz Knjigovodstva s bilanciranjem u ugodnoj atmosferi i natjecateljskom ozračju.

Time se njeguje struka i za nadarene „knjigovođe“otvara mogućnost sudjelovanja na natjecanju na međužupanijskoj i državnoj razini.

Ove godine se natjecalo osam(8) učenika iz četvrtih razreda i ostvarili su ovaj uspjeh:

Rezultati školskog natjecanja iz knjigovodstva s bilanciranjem
održanog 26.1.2010.

Jelica Kelava

U Velikoj Gorici, 28.1.2010

ŠKOLSKO NATJECANJE IZ NJEMAČKOG JEZIKA

Svake godine se u našoj školi provodi školsko natjecanje iz njemačkog jezika.

Unatoč sve manjem broju učenika, koji uče njemački kao prvi strani jezik, ipak uvijek postoji dovoljan broj onih  koji zbog svog znanja i motiviranosti stječu uvjete za sudjelovanje na natjecanju.

21.siječnja u 13 sati ove godine se natjecalo 5 učenica iz trećih razreda: Tamara Radočaj i Melani Baković iz 3c, Ana Maričić i Sara Rus iz 3a i Gentiana Lleshdedaj iz 3b.Ana, Sara i Gentiana, koje uče njemački samo dva sata tjedno u izbornoj nastavi, ravnopravno su se natjecale s učenicima kojima je njemački jezik prvi strani jezik.

Učenice su postigle solidne rezultate: u kategoriji I (učenici koji su boravili u zemljama njemačkog govornog područja) Tamara Radočaj je imala 51/60 bodova, Melani Baković 42/60, a Ana Maričić 39/60 bodova. Sara Rus i Gentiana Lleshdedaj natjecale su se u kategoriji II (nisu boravili u zemljama njemačkog govornog područja ) i obje su imale oko 50% riješenog  testa.

Županijsko povjerenstvo će odlučiti koje će učenike pozvati na županijsko natjecanje jer ni ove godine nema bodovnog praga. Županijsko natjecanje će se održati 4. 3. u Ivanić – Gradu.

Anita Bilić Brdar, prof.

GEOGRAFIJA

Školsko natjecanje iz geografije održano je u ponedjeljak, 01. veljače 2010. g.

Organizirale su ga i provele profesorice geografije Marica Špoljar i Tanja Pavlić.
Sudjelovala su tri učenika 1.-ih razreda, 8 učenika 2.-ih razreda i 7 učenika 4.-ih razreda.

Među prvašima najveći broj bodova imala je KRISTINA ĐURETIĆ (39%),
među drugašima MARKO MIKULČIĆ (44%),
a sveukupno najbolji rezultat postigla je učenica 4.-og razreda VALENTINA SUČEC sa 64% osvojenih bodova.

Naglašavamo da se natjecanje provodi strogo prema gimnazijskim programima, pa u sagledavanju rezultata svakako treba uvažiti tu činjenicu.

HRVATSKI JEZIK

Učenici strukovnih škola u natjecanju iz hrvatskog jezika kao i uvijek do sad ušli su s velikim zaostatkom: cijeli ispit složen je prema gimnazijskim programima koji su i opširniji i zahtjevniji.

Na natjecanje se prijavilo 24 učenika, a najbolji su bili:

1. razred – MARIJA KOVAČIĆ, 1b (50/80 tj. 62,5% bodova)
  2. razred – VALENTINA KANCELJAK, 2a (41/80 tj. 51 % bodova)
  3. razred – ANA HOZJAN, 3c (61/80 tj. 76,25% bodova)
  4. razred – INES ANTOLOVIĆ, 4c (50/80 tj. 62 % boda)

Za županijsko natjecanje kvalificirale su se MARIJA KOVAČIĆ, mentor prof. Vesna Brkljačić i INES ANTOLOVIĆ, mentor prof. Mara Matić.

ŠKOLSKO NATJECANJE IZ ENGLESKOG JEZIKA

Kao i svake godine, i ove godine održano je školsko natjecanje iz engleskog jezika
i to 3. veljače od 13 do 15 sati.

Natjecati su se mogli samo učenici drugih i četvrtih razreda. Natjecanju je pristupilo deset učenika iz drugih razreda i pet učenika iz četvrtih razreda. Četvrtaši su se pokazali kao već prekaljeni i iskusni natjecatelji, dok su drugašići bili vrlo uzbuđeni i željni izazova.

Najbolje rezultate postigli su sljedeći učenici:

2. razred:

1. DOMAGOJ KOVAČIĆ 2B        45/60
2. PAVIŠA LUCIJA           2C        44/60

4. RAZRED:

1. HRVOJE KLIŠANIĆ    4B         47/60
 2. TOMISLAV VAJDIĆ   4A         46/60

Budući da ove godine nema bodovnog praga, županijsko povjerenstvo će odlučiti da li će naši najbolje plasirani učenici moći pristupiti županijskom natjecanju koje će se održati 2. ožujka u Graberju Ivanićkom.

Gordana Dir, prof.

Dubravka Antonović, prof.