Upisi u 1. razred šk. god. 2012./13.

Autor: Jagoda Kovačić, 1. 6. 2012.

IZBOR KANDIDATA ZA UPIS U SREDNJE ŠKOLE U ŠKOLSKOJ GODINI 2012./2013. ZA ZANIMANJA

EKONOMIST I PRODAVAČ

Ljetni upisni rok – 1. krug

Prijave 2. i 3. srpnja 2012.

Obvezna dokumentacija za zanimanje EKONOMIST (bodovni prag 46):

- prijavnica

- original svjedodžbe 7. i 8. razreda

Obvezna dokumentacija za zanimanje PRODAVAČ:

- prijavnica

- original svjedodžbe 7. i 8. razreda

- potvrda školskog liječnika o nepostojanju zdravstvenih kontraindikacija

Dodatna dokumentacija

Kandidati s teškoćama u razvoju imaju pravo na izravan upis isključivo ako dostave cjelokupnu dokumentaciju i to:

1. rješenje Ureda državne uprave u županiji, odnosno Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i šport o individualiziranom obliku školovanja u osnovnoj školi;
  2. mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje o sposobnostima i motivaciji učenika za najmanje dva primjerena  programa obrazovanja;
  3. iznimno, ako je osnovnu školu završio bez utvrđenoga primjerenog oblika školovanja, umjesto rješenja prilaže nalaz i mišljenje, odnosno rješenje nadležnoga centra za socijalnu skrb o pravima iz socijalne skrbi.

Kandidatima sa zdravstvenim teškoćama, teškoćama u učenju i problemima ponašanja dodaju se 3 boda na broj bodova ostvarenim tijekom postupka vrednovanja. Broj ostvarenih bodova i dodatnih bodova (tri boda) mora biti najmanje jednak bodovnom pragu koji je odredila škola tj. 46 bodova.

Kandidati trebaju priložiti sljedeću dokumentaciju:

2. stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje o raspoloživim sposobnostima i motivaciji kandidata za nastavak obrazovanja s popisom preporuka (popisa zanimanja);
  3. mišljenje liječnika obiteljske medicine i liječnika određene specijalnosti, koji su pratili kandidata tijekom prethodnog obrazovanja, o mogućnostima nastavka obrazovanja;
  4. nalaz i mišljenje odnosno rješenje nadležnoga centra za socijalnu skrb o pravima iz socijalne skrbi, ukoliko ih ostvaruje.

Kandidatima s teškoćama uvjetovanim odgojnim, socijalnim, ekonomskim, kulturnim i jezičnim čimbenicima dodaju se 2 boda na broj bodova ostvarenim tijekom postupka vrednovanja. Broj ostvarenih bodova i dodatnih bodova (dva boda) mora biti najmanje jednak bodovnom pragu koji je odredila škola tj. 46 bodova.

Kandidati trebaju priložiti sljedeću dokumentaciju:

1. liječničku potvrdu o težoj bolesti ili posttraumatskom stresu roditelja;
  2. potvrdu o smrti roditelja;
  3. potvrdu o korištenju socijalne pomoći:
  4. rješenje ili drugi upravni akt centra za socijalnu skrb ili nadležnoga tijela u jedinici lokalne ili područne (regionalne) jedinice i Grada Zagreba o pravu samohranoga roditelja u statusu socijalne skrbi) izdanih od ovlaštenih službi u zdravstvu, socijalnoj skrbi i za zapošljavanje.

Pravo na ostvarenje bodova imaju isključivo djeca koja žive sa samohranim roditeljem koji je u sustavu socijalne skrbi (koji nije u braku i ne živi u izvanbračnoj zajednici), a sam skrbi i uzdržava svoje dijete.

odluka_upisi.pdf

prijavnica_ekonomist.docx (19.96 KB)
prijavnica_prodavac.docx (19.59 KB)

Molimo vas da se za ispis potvrda prijavite u e-Dnevnik na poveznici