Ekonomska škola Velika Gorica od ove školske godine dio je programa Škole ambasador Europskog parlamenta – EPAS, a put u Strasbourg osvojili su pobjedom na video natječaju „Euroscola: EU u mojoj lokalnoj zajednici“.
Europska parlamentarna avantura 21 učenika naše škole trajala je od 5. do 8. veljače. Učenici su dobili uvid u rad parlamenta i na jedan dan preuzeli uloge zastupnika. Zajedno sa svojim kolegama iz ostalih 26 zemalja EU kojih je bilo oko 800, sudjelovali su u raspravi te na tečnom engleskom jeziku izražavali svoje mišljenje o aktualnim europskim i svjetskim problemima kao što su siromaštvo, socijalna isključenost, migranti, ravnopravnost spolova, ratovi i naoružanje itd.
Također su imali priliku obići sve relevantne znamenitost u Strasbourgu koji ih je oduševio svojom arhitekturom, poviješću i šarmom jer je cijeli grad kao razglednica – gdje god da se krene nailazilo se na prekrasne prizore uličica koje završavaju malenim trgovima iz kojih dopire glazba ili žamor na francuskom.
Anita Bilić
Željko Svekrić


