Službenik za informiranje

Autor: Jagoda Kovačić, 14. 1. 2016.

O D L U K U

o imenovanju službenika za informiranje Ekonomske škole Velika Gorica

I.

Imenuje se Slava Špičić – Heged, dipl. iur, koja radi na radom mjestu tajnice Ekonomske škole  Velika Gorica, kao mjerodavna osoba za rješavanje ostvarivanja prava na pristup informacijama – SLUŽBENIK ZA INFORMIRANJE.

Podnošenje zahtjeva za pristup informacijama

Pravo na informaciju ostvaruje se podnošenjem zahtjeva Ekonomskoj školi Velika Gorica. Ukoliko se zahtjev podnosi pisanim putem potrebno je ispuniti obrazac zahtjeva za pristup informacijama.

Zahtjev za ostvarivanje prava na pristup informaciji može se podnijeti:

- pisanim putem na adresu:

Ul. kralja Stjepana Tomaševića 21

10410 Velika Gorica

- elektroničkom poštom na adresu:

ured@ss-ekonomska-velikagorica.skole.hr

- na broj telefax-a: 01/6265 239

- donijeti osobno u tajništvo Ekonomske škole Velika Gorica u skladu s radnim vremenom škole

- usmenim putem, osobno na zapisnik, utorkom od 11.00 do 14.00 sati

(u slučaju nekorištenja obrasca i predaje zahtjev usmeno na zapisnik potrebno je naglasiti da se informacija traži slijedom poziva na Zakon o pravu na pristup pnformacijama)

Prilikom podnošenja zahtjeva nije potrebno platiti dodatnu naknadu uz obrazac.

Zahtjev za pristup informacijama, da bi bio valjan, obvezno mora sadržavati:

- izjava stranke da se poziva na Zakon o pravu na pristup informacijama,

- naziv i sjedište tijela javne vlasti kojem se zahtjev podnosi,

- podatke koji su važni za prepoznavanje tražene informacije

- ime i prezime i potpunu adresu stanovanja fizičke osobe koja podnosi zahtjev odnosno tvrtku / naziv pravne osobe i njezino sjedište.

Podnositelj zahtjeva nije obvezan navesti razloge zbog kojih traži pristup informaciji, a u zahtjevu može predložiti i način na koji će tijelo javne vlasti učiniti informaciju dostupnom.

Nepotpuni zahtjevi ne mogu se uputiti u postupak.

Odgovor na pisani ili usmeni zahtjev na pravo na pristup informacijama Škola će proslijediti u zakonmskom roku od 15 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva.

« Ožujak 2024 »