STRUČNI POSJET HRVATSKOJ NARODNOJ BANCI

U petak, 09.03.2018.. godine učenici 3. a i 3. b razreda posjetili su Hrvatsku Narodnu Banku u pratnji nastavnice Marije Mohar i nastavnika Ivana Mohara.  Posjet je organiziran u okviru predmeta Osnove ekonomije i Bankarstvo i osiguranje.

Učenike i nastavnike srdačno su dočekali predstavnici HNB-a, a gospođa Ines Merkl IZ Direkcije za odnose s javnošću održala je zanimljivo predavanje. Osim općenitih informacija o HNB-u, mjerama i aktivnostima koje ona provodi, učenici su saznali i aktualne informacije o ekonomskim pokazateljima u RH i EU, kako izgleda postupak uvođenja eura i koje uvjete zemlja članica mora ispuniti kako bi mogla uvesti euro kao zakonsko sredstvo plaćanja te koja će biti uloga HNB-a nakon sto Hrvatska uvede euro kao zankonsko sredstvo plaćanja.

Nakon predavanja učenici su imali priliku razgledati zgradu i saznati o zanimljivoj povijesti i nastanku same zgrade koja je spomenik kulture 0.kategorije i datira iz 1927.godine. Za kraj je svaki učenik dobio prigodnu zbirku kovanog novca Republike Hrvatske koju je HNB izdala povodom  i edukativne brošure ´Naučimo prepoznati sumnjive primjerke novca˝ i ´Euro u Hrvatskoj˝.

Stručni posjet HNB-u je samo jedan u nizu realiziranih posjeta naše škole ovoj instituciji. S obzirom na visoku razinu korisnih informacija za naše učenike, profesionalnosti i ugodnog ozračja od strane predstavnika HNB-a, veselimo se budućim stručnim posjetama.

Tekst pripremila: Marija Mohar

Dečki sa zanimanjem slušaju odgovor na pitanje kako se postaje guverner HNB-a smiley

Gospođa Ines Merkl održala je zanimljivo i korisno predavanje

Učenici slušaju o nastanku i radu prve robne burze u prostoru prve burze koji danas ima funkciju knjižnice

objavio: Dominik VLADIĆ   datum: 19. 3. 2018.

« Lipanj 2018 »