Obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti

Autor: Dominik VLADIĆ, 29. 12. 2017.

U Mjesecu borbe protiv ovisnosti, 8. i 13. prosinca 2017. godine,  članice našeg Školskog debatnog kluba održale  su debate u 1.a, 1.b, 1.c i 1.d razredu na tezu: „ODS da treba povisiti dobnu granicu za kupnju alkohola i cigareta“. Afirmacijski tim predstavljale su: Marta Jurenić, Valentina Fiket i Ana Žuljević (učenice 4. razreda), a negacijski: Katarina Kolarec, Klaudija Grđan Car (učenice 4. razreda) i Klara Đurđević (učenica 2. razreda). Kroz vrlo zanimljive i dinamične debate „starije“ učenice poslale su mnogo važnih poruka o štetnosti alkohola i cigareta svojim „mlađim“ kolegicama i kolegama te ih potakle na razmišljanje o mogućim posljedicama konzumiranja alkohola i cigareta.

Na kraju debata nazočni učenici glasali su koji je tim po njihovom mišljenju bio uvjerljiviji u svojim argumentima.

Mr. sc. Ksenija Vatavuk Margetić