POSJET UČENIKA 1. A, b i c RAZREDA OPG – u ANTOLČIĆ

Autor: Dominik VLADIĆ, 20. 11. 2017.

U četvrtak, 16.11.2017. i ponedjeljak, 20.11.2017. učenici 1 a, b i c razreda posjetili su OPG Antolčić. Stručna posjeta je realizirana u okviru predmeta Obiteljski posao, u organizaciji nastavnice Marije Mohar.

Obitelj Antolčić i naša Škola imaju lijepu dugogodišnju suradnju, pa tako već godinama nastavnici iz strukovnih predmeta rado vode učenike u posjet OPG-u Antolčić. Učenici  tako imaju priliku iz prve ruke čuti kako je biti poduzetnik - proizvođač meda i ostalih pčelinjih proizvoda, s kojim izazovima se susreću tijekom svoga poslovanja, kako su unutar obitelji podijelili posao, koliki su im prosječni troškovi proizvodnje, godišnja proizvodnja , potreban kapital....

Također, neizostavan i našim učenicima zanimljiv dio predavanja gospođe Marice Antolčić je i priča o pčelama – vrste, poslovi pojedine vrste pčela, način brige o pčelama... U ovom dijelu predavanja do izražaja posebno dolazi ljubav prema pčelama i samom poslu medara, te jasno možemo uvidjeti zašto OPG Antolčić posluje tako uspješno i zašto već četvrta generacija obitelji Antolčić marljivo radi ali i uživa u plodovima svoga rada. Gospođa Marica Antolčić je samozatajna i mudra žena koja je nastavila posao svoga djeda. Ljubav prema tom poslu prenijela je na svog muža I sinove, a oni na svoje supruge  i na taj način je zapravo zaposlila cijelu obitelj, a tržištu ponudila kvalitetne pčelinje proizvode koji već godinama osvajaju prva mjesta na državnim i drugim natjecanjima.

Posjet OPG Antolčić  nastavnicima i učenicima uvijek ostaje u lijepom sjećanju. Zahvalni smo što u svojoj blizini imamo tako uspješan primjer poduzetnika koji je cijenjen i uspješan na tržištu i kod kojeg je naša Škola uvijek dobrodošla.

Evo što o posjetu OPG Antolčić kažu neki od učenika:

˝U posjeti obitelji Antolčić, koja se od 1935.g. bavi pčelarstvom, naučili smo mnogo o njihovoj prošlosti i pokretanju posla. Predstavljanje tvrtke su vodili Marica Antolčić i njen sin Miroslav Antolčić koji je već četvrta generacija proizvodnje meda u svojoj obitelji. Najzanimljivije nam je bilo slušati o pčelama I naravno, isprobavljanje njihovog slatkog meda kojeg su nam nudili uz svoje medenjake˝.

Eva Jazbec, 1.a

˝Drago mi je što sam imala priliku otići u posjet OPG Antolčić jer je obitelj Antolčić jedna vrlo ljubazna i uspješna obitelj, s užitkom su nam pričali o njihovom obiteljskom poslu˝.

Ivana Čančar, 1.b

˝Spoznali smo i naučili mnogo toga, a nećemo zanemariti i kušanje njihovih slasnih proizvoda, kao što su medenjaci i razlilčite vrste meda s dodacima (naranča, med, badem, lješnjak...).  Gospođa Marica i njezin muž su nas lijepo i toplo dočekali, te smo ih imali priliku pitati i dobiti odgovore na sve što nas je zanimalo vezano za njihov obiteljski posao ˝.

Matea Veliki, 1.c

Tekst priredila: Marija Mohar