Seminar za volontere škole

ODRŽAN SEMINAR ZA VOLONTERE ŠKOLE

„VOLONTIRANJE, DIJALOG I AKTIVNO GRAĐANSTVO“

Za volontere naše Škole od 1. – 3. veljače 2017. organiziran je seminar u sklopu projekta „Da sam ja netko“ kojeg provodi Forum za slobodu odgoja, a naša škola sudjeluje kao škola partner. Seminar je pohađalo dvadesetero učenika, volontera naše škole.

Na seminaru se kroz niz radionica učenicima  omogućilo usvajanje znanja i vještina u području osobnog rasta i razvoja, volontiranja i aktivnog građanstva.

Učeći o volontiranju i aktivnom građanstvu te kroz prakticiranje uloge aktivnog građanina, sudionici su osvijestili osobne potencijale i naučili što je potrebno da ih ispune te su  saznali što je potrebno za rješavanje sukoba.

Govorilo se  i o tome kako se nositi s osobnim predrasudama, kako potaknuti tolerantno ponašanje u sebi, ali i u odnosima s drugima te kako prihvatiti različitosti koje postoje svugdje oko nas.

Bavili su se  i promišljanjem o društvenim problemima koji nas okružuju te kako aktivno doprinositi njihovom rješavanju kroz volonterske projekte. Na samom kraju razradili su i ideje za četiri nova projekta o kojima ćemo vas obavještavati.

Mr. sc. Ksenija Vatavuk Margetić, pedagoginja

objavio: Jagoda Kovačić   datum: 9. 2. 2017.

« Listopad 2018 »