Posjet volontera Kući sv. Terezije od Malog Isusa

Članice Školskog volonterskog kluba posjetile su 21.12.2016. Kuću sv. Terezije od Malog Isusa, za nezbrinutu djecu, u Zagrebu.  Akcija koju su volonteri pripremali i provodili  pod sloganom „ Dom ukrasi, djeci osmijeh nabaci“, time je dobila svoj lijepi završetak.

U akciji su se izrađivali ukrasi za bor, čestitke , prikupljale su se igračke, slatkiši, kozmetika,  kao i novčana sredstava. Svakom djetetu iz Doma pripremljen je poseban poklon paket, a od prikupljenog   novca kupljen je DVD player.

Posjet je realiziran na način da su naši učenici volonteri poklonili darove , koje je primila, u ime svojih štićenika,  voditeljica Kuće  časna sestra Bernarda Škvorc. Zatim su sa malim prijateljima iz Doma, zajedno okitili bor i družili se uz pjesmu. U predblagdansko vrijeme, koje većina provodi sa obiteljima, nezbrinutoj djeci nastojali su uljepšati te dane i time potaknuti u sebi osjećaj odgovornosti i korisnosti uz razvijanje kreativnosti.

U pratnji deset učenica bile su profesorice Starčević, profesorica Burić, pedagoginja Vatavuk Margetić i knjižničarka Godinić.

objavio: Jagoda Kovačić   datum: 20. 1. 2017.

Posjet volontera Kući sv. Terezije od Malog Isusa

objavio: Jagoda Kovačić   datum: 20. 1. 2017.

« Svibanj 2018 »